Nový plakát :)
thevampirediariesfebsweeps

Paul Wesley - životopis

11. ledna 2013 v 15:10 | Makula |  Paul Wesley
Paul Wesley
Paul Wesley je herec a producent.
Narodil se 23.7.1982, New Brunswick, New Jersey, USA
Znamení: lev
Výška: 180 cm

Životopis

Jeho rodiče, Agnieszka a Thomas Wasilewski, se přistěhovali z Polska a Paul se narodil v New Brunswick, New Jersey. Jeho rodné jméno je Paul Thomas Wasilewski, které si nechal změnit, protože se to špatně vyslovovalo. Má tři sestry - o dva roky starší Moniku a dvě mladší Leah a Julii.
Jeho hereckou kariéru odstartovala role Seana McKinnona v televizním seriálu Another World, ale už dva roky předtím se objevil v seriálu The Guiding Light. Po menších rolích dostal nabídku zahrát si postavu Luka Case v TV seriálu Wolf Lake a tuto příležitost i využil. Objevil se i ve filmu Minority Report. Ale vidět ho můžeme i v menších rolích v seriálech O.C. California, Smallville, 8 jednoduchých pravidel nebo Everwood.
Přelomovým filmem byl pro Paula film Fallen - Válka andělů, kde ztvárnil hlavní roli. zahrál si zde 18letého Aarona Corbetta - na půl člověk na půl anděl. Další hlavní role pak na sebe nenechaly dlouho čekat, natočil film Killer Movie, kde si zahrál po boku Kaley Cuoco. Jednu z hlavních rolí si zahrál i ve snímcích The Russel Girl nebo Elsewhere.
V součastnosti je jeho nejslavnější rolí postava upíra Stefana v seriálu The Vampire Diaries, natočeného podle knižní předlohy L.J. Smithové. Zde si zahrál s herečkou Ninou Dobrev (jako její přítel) a Ianem Somerhalderem (jako jeho bratr).

Hrál ve filmech a seriálech:
The vampire diaries
O.C.
Kriminálka Miami
Cane
Fallen
Army Wives
Žralok¨
Vojna Anjelov
Kriminálky Miami
Everwood
a mnoha dalších...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | 11. ledna 2013 v 19:08 | Reagovat

:) Hezky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama